Графік роботи інтернет-магазину та магазинів -
Перейти
Графік роботи інтернет-магазину та магазинів - Перейти
Графік роботи інтернет-магазину та магазинів - Перейти
Доставка
Оплата
Описание
Отзывы
Характеристики
Наш опыт
Сад та город
Зоотовари
Виробники
Назад

Біологічний захист. Як врятувати рослини в серпні?

1289
23.07.2018

Серпень - традиційний час збору плодів. В цей час йде активний збір томатів, літніх груш і яблук, все менше часу залишається до збирання винограду і пізніх, зимових сортів зерняткових.

Тому, терміни очікування більшості препаратів: фунгіцидів і інсектицидів не дозволяють їх використовувати - є ризик потрапляння залишків в фрукти і овочі.

Як правило, в цей час умови для розвитку грибних хвороб несприятливі, і вони не становлять серйозної небезпеки для врожаю.

Однак, дощовий і прохолодний липень вніс свої корективи в звичайні схеми захисту саду. Постійна сирість сприяла розвитку таких хвороб, як моніліоз яблуні і груші, сіра плодова гниль, іржа. На винограді активно почав розвиватися мілдью і оїдіум, на кабачках та огірках - пероноспороз, а на томатах - фітофтороз.

Якщо хвороби розвиваються на газонних травах або хвойних, які ми не використовуємо в їжу, їх можна обробити системними і контактними фунгіцидами, які зупинять розвиток захворювання. Як це зробити, читайте в статтях.

У той же час, єдиним порятунком для рослин з дозріваючими плодами є "біологія". Сьогодні розроблено низку мікробіологічних препаратів, які здатні врятувати від багатьох грибних хвороб при мінімальних термінах очікування і абсолютній нешкідливості для людини.

Традиційно, для біологічного захисту рослин використовували сінну паличку. Це бактерія, яка після поселення на поверхні листя, створює захисну плівку, яка перешкоджає проростанню спор грибів.

Однак, для того, щоб отримати максимальну ефективність від даного препарату, потрібно враховувати кілька моментів.

Зазвичай, сінна паличка в таких препаратах, як Фітоспорін, Фітохелп, Фітоцид знаходиться в споровій, неактивній формі. Тому, обов'язково потрібно "розбудити", активувати її перед використанням. Для цього препарат розчиняють у воді, і кілька годин дають постояти в теплому місці. Тільки після цього в бакову суміш додають інші компоненти, і обробляють рослини.

Цей прийом значно підвищує ефективність застосування не тільки Фітоспорину, але і препаратів з іншими мікроорганізмами - Мікосан, Тріходермін.

Обприскування рослин Фітоспорином  краще почати до появи ознак хвороби, профілактично. Якщо грибниця вже проникла в плід, зупинити її зростання біопрепаратами вже не вдасться.

Дуже добре доповнює Фітоспорин такий препарат, як Триходерма - він містить спори декількох видів грунтового гриба Триходерма. Ці гриби пригнічують і вбивають борошнисту росу і оїдіум винограду, зооспори фітофтори і мілдью. Обробка Триходерміном здатна зупинити навіть розпочату борошнисту росу.

Триходерма і сінна паличка відмінно поєднуються між собою. Сьогодні у нас є дуже ефективний біологічний препарат Мікохелп, який містить високоактивні штами сінної палички, триходерми, ентеробактерії, відмінно зупиняє розвиток грибних хвороб навіть у період плодоношення.

Біоінсектициди

У серпні на наш сад часто нападають такі шкідники, як плодожерки, розвивається зимуюче покоління попелиці та хермесу, активно харчуються, напередодні зими, личинки хрущів, підгризаючи саджанці, газон і полуницю.

Тому, при появі шкідників, важливо вчасно обробити рослини інсектицидами. Відмінний варіант, з терміном очікування 2-5 днів - Актофіт. Цей препарат застосовують в дозуванні 4 мл/л для боротьби з плодожерками і жуками, і в дозі 8-12 мл для знищення попелиць і щитівок. Актофіт високоефективний і по відношенню до павутинного кліща.

Крім Актофіту сьогодні в арсеналі садівника є такі препарати, як Бітоксибацилін, Лепідоцид, Мезітропін. Вони являють собою спори грибів, що викликають хвороби комах-шкідників. Лепідоцид призначений для боротьби з метеликами, а Бітоксибацилін більш ефективний по відношенню до жуків.

Мезітропін має більш широкий спектр "мішеней", він може також використовуватися для боротьби з комарами і мухами на ділянці, знищувати личиник хруща і бронзовок, дротянку при внесенні препарату в грунт.

З чим поєднуються біопрепарати

Біопрепарати, як правило, добре поєднуються між собою, майже всі з них можна змішувати в бакових сумішах безпосередньо перед застосуванням. Гарним доповненням до такої суміші послужать хелати мікроелементів, препарати-стимулятори імунітету Кендал або Циркон.

Уже готовий варіант таких сумішей - препарат ХелпРост для овочевих і плодових. Він містить високоактивні штами сінної палички, ентеробактерії і хелати цинку, марганцю, міді і бору, які підвищать урожай і прискорять дозрівання фруктів і овочів.

У бак можна також додати невелику кількість калієвих добрив, наприклад сульфат калію (10-20 г / 10 л).

Категорично не варто змішувати біопрепарати з препаратами міді, такими, як Бордоська суміш, або Медян Екстра, а також з препаратами-фунгіцидами, вони здатні знищити корисні мікроорганізми.

Більшість прилипачів також отруйні для корисних мікробів. Винятком тут є біоприлипач Ліпосам, спеціально розроблений для біопрепаратів. Використання прилипачів - дуже важливий момент, який рівномірніше розподіляє мікробний захист на плодах і листках, і істотно знижує змивання, продовжуючи термін дії препарату.

Більше про підживлення і захист рослин в серпні ви можете прочитати в статтях і подивитися на відео.

0 0)