Графік роботи інтернет-магазину та магазинів -
Перейти
Графік роботи інтернет-магазину та магазинів - Перейти
Графік роботи інтернет-магазину та магазинів - Перейти
Доставка
Оплата
Описание
Отзывы
Характеристики
Наш опыт
Сад та город
Зоотовари
Виробники
Назад

Стимулятори для розсади. Що це, і як їх використовувати?

600
30.01.2020

Період від посіву насіння і до висадки розсади в грунт - найвідповідальніший в овочівництві і квітникарстві. Саме в цей час закладається потенціал врожайності, квіткові бруньки. У розсадний період задається сила зростання і форма рослини. Родюча грунтосуміш, ефективні підживлення, оптимальні умови вирощування - все це складові успіху.

Однак, крім цього можна управляти зростанням розсади за допомогою стимуляторів. Це дає можливість прискорити або сповільнити її розвиток, поліпшити укорінення, зняти стрес. Саме тому стимуляція схожості насіння і використання стимуляторів для росту розсади використовуються сьогодні дуже широко. Але стимуляція зростання вимагає грамотного підходу. Будь-які помилки при стимуляції розсади - абсолютно неприпустимі і можуть звести нанівець всі зусилля садівника.

Стимулятори для розсади застосовують для:

  • Підвищення схожості насіння та енергії проростання
  • Покращення вкорінення рослин при пересадках
  • зняття стресу
  • Уповільнення зростання переростає розсади

підвищення схожості

Сьогодні часто використовують для посіву оброблене насіння овочів та квітів. Вони оброблені фунгіцидом і порцією мікродобрив, необхідних на початкових стадіях росту. Таке насіння краще не стимулювати. Однак, якщо насіння не оброблені, однозначно варто їх активувати. Чим менше період між посівом і сходами, ніж вони дружно, тим краще виходить розсада і вище схожість. Кращим стимулятором підвищення схожості насіння сьогодні є Радіфарм. Замочування або протруювання посадкового матеріалу в розчині 25-30 мл препарату / 10 л води істотно прискорює появу сходів петуній, перцю, баклажана, томатів. Капусти обробляють більш концентрованим розчином - 50-100 мл / 10 л води.

Ефективно підвищують схожість насіння Епін , бурштинова кислота , розчин Гумата.

Більше про те, як підвищити схожість насіння, читайте в статті.

29 розсада АО.jpg

Укорінення сіянців при посадці і пересадках - ще одна найважливіша сфера застосування стимуляторів. При будь-пересадці рослина втрачає 25-30% коренів. Трохи краща ситуація при роботі з рослинами в горщиках або саджанцями з касет. Але і тут швидке формування кореневої грудки, освоєння нових обсягів грунту надзвичайно важливо для виживання розсади і її стійкості до хвороб. Саме тому перед висадкою і після неї поливають саджанці розчинами укоренітеля Радіфарм , Віва , Блек Джек , Корневин . Всі вони містять гормони росту коренів і допоміжні речовини, які дозволяють рослині протриматися перший час на «урізаному пайку» добрив і води, не зупиняючи зростання. Незамінні ці препарати і при кореневих гнилей. Пересадженим рослинам для одужання необхідно зачистити вогнище ураження, продезінфікувати його. Але не менш важливо стимулювати відновлення кореневої системи.

Різноманітні стреси просто переслідують розсаду. Недолік світла, сухість повітря в квартирі, недостатній обсяг горщика і висока концентрація добрив ... Все це пригнічує розсаду, знижує її майбутню продуктивність і суттєво гальмує зростання. Особливо важлива боротьба зі стресами для ранньої розсади, яка активно зростає в лютому і березні.

Кращим і найбільш ефективним препаратом для боротьби зі стресами сьогодні є Мегафол . Обробка цим препаратом після підгодівлі, пересадок, в процесі загартовування - найкращий спосіб отримати якісну розсаду навіть в несприятливих умовах!

Альтернативою йому є Епін, рослинний препарат НВ-101 і Циркон - джерело коричної кислоти. НВ-101 особливо ефективний при недостатньому освітленні, а Циркон - в умовах нестачі вологи і сольового стресу рослин.

depositphotos_45706689_original_small.jpg

Що робити, якщо розсада переростає?

Для максимальної віддачі розсада в момент висадки повинна знаходитися в певній фазі розвитку. Вона не повинна цвісти, бути міцною і кремезної. Наприклад, перець перед висадкою повинен мати 8-10 листків і висоту в 15-17 см. Таких параметрів рослини досягають у віці 50-60 днів. Але що робити, якщо насіння посіяли надто рано, а весна затримується? Вихід є! Можна загальмувати розвиток ранньої розсади за допомогою препаратів атлет або Тур, Хлормекват-хлорид, хлорхолінхлорид. Після обробки Атлетом рослини на 10-14 днів зупиняють верхівковий ріст, зеленіють, стають міцними і кремезними. Але потрібно пам'ятати, що не варто зловживати цим стимулятором. Будь-які порушення дозувань, використання більш ніж двічі чи просто в період стресу призведе до того, що розсада зовсім зупиниться в зростанні. Це крайній засіб, яке необхідно використовувати в аварійному випадку. Краще просто не поспішати з посівом.

Правильно посіяна, вчасно пересаджена і підгодована розсада буде розвиватися в оптимальних умовах і порадує городника рясним врожаєм.

0 0)